ogrodzenia - konstrukcje stalowe - wiaty - szklarnie

  • pl
  • en
Facebook Twitter Facebook
Zadaszenia basenu na zimę – czy warto ?
29.03.2021

Zadaszenia basenu na zimę – czy warto ?

Zadaszenia basenu na zimę – czy warto ?             

Ostatnia śnieżna zima pokazała, że warunki atmosferyczne w naszym kraju mogą być naprawdę srogie. Warto zatem zabezpieczyć swój basen ogrodowy na zimę i zainwestować w zadaszenie basenowe. Nasza firma jako w 100 % polski producent konstrukcji metalowych, zadaszeń, carportów proponuje klientom budżetowe rozwiązania w tym zakresie.

Zadaszenie basenowe pod wymiar – pasuje do każdego basenu

Zadaszenia basenowe mogą być wykonane w wielu technologiach: z drewna lub metalu. Pokryte są zazwyczaj poliwęglanem komorowym o grubości od 4 mm do 8 mm. Sama konstrukcja oferowanego może być wykonana według projektu klienta, indywidualnej wyceny na wymiar albo według gotowych naszych rozwiązań. Montaż zadaszenia basenowego jest prosty, gdyż konstrukcja stalowa jest segmentowa – dla przykładu dla basenu o długości 5,5 m proponujemy 3 sekcje zadaszenia zimowego.

Zadaszenie basenu na zimę może być półokrągłe, z daszkiem dwuspadowym lub jednospadowym. Najtańsze rozwiązanie, którego cena jest najbardziej atrakcyjna to dach jednospadowy pokryty poliwęglanem przezroczystym o grubości 4 mm. Cena takiego zadaszenia zaczyna się od 500 zł.

Solidne rozwiązanie

W przeciwieństwie do zadaszeń foliowych, produkowane przez nas na wymiar zadaszenia basenowe z poliwęglanu są znacznie trwalsze, odporniejsze na warunki atmosferyczne i wyglądają zdecydowanie bardziej elegancko. Są bardziej odporne na wiatr, śnieg czy silny wiatr.

Nie tylko na zimę

 Zadaszenie basenu ogrodowego zewnętrznego to nie tylko ochrona przed zimą i śniegiem, ale też wiosną i jesienią skuteczna ochrona przed pyłkami, liśćmi czy igłami lub szyszkami z drzew. Co ciekawe zabudowa basenowa z poliwęglanu powoduje też szybsze nagrzewanie się wody w basenie oraz wolniejsze jej stygnięcie.

Cena zadaszenia do basenu zależy od jego konstrukcji oraz gabarytów zewnętrznych. Im większe wymiary basenu tym cena jest wyższa. Elementem wpływającym na cenę jest też sposób zamykania i ryglowania segmentu oraz grubość zużytych materiałów do prefabrykacji.

Nasza firma wykonuje zadaszenia na wymiar, jeździmy na obmiary do klientów, pomagamy w wykonaniu projektu i dostosowania go do danego basenu. Zadaszenia przywozimy własnym transportem do klienta. Obsługujemy teren całej Polski, a w szczególności okolice miast: Warszawa, Łódź, Kielce, Kraków, Katowice, Częstochowa, Wrocław, Poznań, Lublin, Olsztyn, Białystok, Gdańsk, Sopot czy Bydgoszcz i Toruń.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij