ogrodzenia - konstrukcje stalowe - wiaty - szklarnie

  • pl
  • en
Facebook Twitter Facebook
Wiaty fotowoltaiczne samochodowe z ładowarką aut elektrycznych
03.06.2020

Wiaty fotowoltaiczne samochodowe z ładowarką aut elektrycznych

Zadaszenie miejsca parkingowego chroni nasze samochody od słońca, kurzu, deszczu czy sniegu. Jest to praktycznie rozwiązanie zwłaszcza jeśli nasze auto kosztowało sporo pieniędzy lub mamy je w najmie długoterminowym i musimy je oddać w dobrym stanie wizualnym potem włascicielowi.

Można też wiatę samochodową wykorzystać na zadaszenie auta pokryte modułami PV fotowoltaicznymi. Panele PV czy to odporne na warunki atmosferyczne rozwiązanie, a do tego mamy darmowy prąd ze słońca ! Jeśli taką elektrownię słoneczną na dachu połączymy z terminalem ładowania samochodu elektrycznego to mamy darmowe ładowanie naszego elektryka ! 

Jak to wykonać ?

Budowa takiej wiaty może być wykonana przez naszą firmę albo we własnym zakresie przez klienta - po dostarczeniu przez nas gotowej konstrukcji do montazu we własnym zakresie. Sam montaż modułów fotowoltaicznych musi odbyć się poprzez fachowy serwis, posiadający stosowne kwalifikacje i uprawnienia.

Podłaczamy nasze ogniwa solarne do falownika - inwertera a potem do stacji ładowania samochodu elektycznego o mocy zbilansowanej do mocy elektrycznej naszych paneli. Na dwa stanowiska samochodowe, można uzyskać nawet 7 kWel energii ze słońca - a to już umożliwia podłączenie wolno ładującej ładowarki do naszego systemu. 

Jak dobrać stację ładowania auta elektrycznego do zestawu fotowoltaicznego ?

Tak jak pisalismy, moc musi być odpowiednio zbilansowana, najlepiej abyśmy zachowali technologię 100 % darmowej energii ze słońca, czyli taka moc elektrowni słonecznej jaka moc ładowarki. Zazwyczaj ładowarki aut elektrycznych mają 7 lub 22 kWel jeśli mówimy o tych tanich modelach - wolno ładujących. 22 kWel to już wiata na pokrycie małego parkingu pod hotelem, centrum handlowym czy apartamentowcem. Możemy wówczas wygospodarować ok 10 miejsc parkingowych dla klientów naszej firmy, pensjonatu czy sklepu.

Podłączenie terminalu ładowania aut elektrycznych do zestawu PV paneli fotowoltaicznych jest już od wielu lat stosowane w Europie. Szczególnie w południowej częsci, gdzie nasłonecznienie jest intensywne całym rokiem. Co ciekawe w Polsce można uzyskać dopłatę do takiego systemu i kupić go w tanim kredycie preferencyjnym na cele OZE. Dlatego zapraszamy do kontaktu z nami !

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij