ogrodzenia - konstrukcje stalowe - wiaty - szklarnie

  • pl
  • en
Facebook Twitter Facebook
Nasze stoisko na targach w Ostródzie
10.02.2020

Nasze stoisko na targach w Ostródzie

Popularne wiaty samochodowe, czyli zadaszenia lub z angielskiego carporty to obok garażu standard zabudowy każdej nowoczesnej działki. Chronią nie tylko przed słońcem, pyłem ze smogu czy deszczem ale też mogą zarabiać na siebie ! Jak to możliwe ?

Taki carport z panelami PV oferowany przez naszą firmę niesie same korzyści dla klienta, na dwa auta możemy uzyskać nawet 3,2 kWel prądu, co stanowi nawet 50 % zużycia energii elektrycznej miesięcznie. Wiata na auta zabudowana panelami fotowoltaicznymi jest droższa, ale przeciwieństwie do tradycyjnego zadaszenia ze stali i poliwęglanu zarabia na siebie. Biorąc pod uwagę możliwość zakupu w dotacji takiej instalacji PV to w ciagu 5-6 lat zwróci się nam zakup takiego zadaszenia samochodowego czyli carportu.

Wiaty samochodowe z panelami PV w Polsce to nowość ale w wielu krajach to standard - montuje się nawet do nich stację ładowania samochodu elektrycznego i wtedy ładujemy naszego elektryka darmową energią ze słońca !

Co ważne, takie zadaszenie naszego samochodu lub nawet dwóch aut, jest solidnie wykonane przez naszą firmę a panele solarne są odpowiednio dobrane pod kątem sprawności i trwałości. Musza one być pod odpowiednim kątem ( zazwyczaj ok 30 stopni ) dlatego dachy na zadaszenia aut mają podobny kąt i są zazwyczaj jednospadowe w kierunku zachodnim i południowym.

Wiaty samochodowe fotowoltaiczne można u nas zakupić z dotacją ale też w leasingu gdzie szybko zwracają się gdyż energia elektryczna ze słońca spłaca nam częściowo ratę leasingu. Takie zadaszenia z panelami PV są ciekawą ofertą nie tylko dla klientów indywidualnych ale też dla wspólnot mieszkaniowych, firm, deweloperów czy administratorów osiedli. Mamy bowiem czytelną i jasno określoną stopę zwrotu z takiego zadaszenia - zazwyczaj na jedno auto zużywamy 12 paneli PV a na dwa auta 18 paneli PV. Można tak anaologicznie mnożyć np: 4 auta to 36 paneli PV  i już ponad 7 kwEl co daje nam możliwość zamontowania ładowarki samochodów elektrycznych o szybszym ładowaniu niż seryjna. 

Szerokie zastosowanie paneli PV do dachów nie tylko domów, ale garaży czy pomieszczeń gospodarczych to stosunkowo nowa tematyka, bo dopiero niedawno przepisy umożliwiają montaż paneli PV z dopłatą na takich budowlach, wcześniej musiałybyć montowane na dachach domów co znacząco ograniczało zabudowę panelami PV takich dachów. A przecież lepiej zabudować dach garażu czy wiaty niż stawiać panele PV na ziemii i zabierać sobie powierzchnię działki tym samym.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, działamy ogólnopolsko i nasi doradcy bezpłatnie dojeżdżają do klientów.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij