ogrodzenia - konstrukcje stalowe - wiaty - szklarnie

  • pl
  • en
Facebook Twitter Facebook
Nagrzewnice powietrza z osuszaczem i rekuperacją
30.05.2018

Nagrzewnice powietrza z osuszaczem i rekuperacją

Nagrzewnice powietrza AGAM  z systemem rekuperacji oraz osuszania powietrza to nowośc na rynku Polski.

Specjalny opatentowany system odzysku energii cieplnej, osuszania powietrzą za pomocą soli umożliwa zastosowanie taniej rekuperacji w każdej szklarni. Co więcej, na taki system można otrzymać dotację !

Nagrzewnice musza być podłączone do źródła ciepła o mocy 70 kW, które dostarcza wodę o temperaturze min 65-70 stopni. Może być to np; automatyczny piec na biomasę Biowarmer.

Powietrze generowane przez nagrzewnicę, jest osuszane dzieki czemu możemy utrzymać automatycznie stały poziom wilgoci w szklarni. A właśnie, jego za wysoki poziom jest przyczyną chorób upraw, pleśni i grzybów...

Stosując system AGAM, nie trzeba wietrzyć szklarni, co jesienią i wiosną powoduje duże straty ciepła i konieczność dogrzewania szklarni - generuje to duże koszty opału. Oszczędzamy w ciągu roku nawet 30 % kosztów ogrzewania dzięki systemowi rekuperacji szklarni. Kolejnym zyskiem jest 99,5 % eliminacja plesni i grzybów. Dzięki lepszemu powietrzu uprawy rosną nam szybciej i są do 15 % wyższe.

Więcej na www.fcc-innowacje.pl 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij