ogrodzenia - konstrukcje stalowe - wiaty - szklarnie

  • pl
  • en
Facebook Twitter Facebook
Garaż profabrykowany
  • Garaż profabrykowany
27.02.2017

Jak tanio zbudować ekologiczny drewniany garaż ?

Według przepisów prawa budowlanego, budowle o powierzchni poniżej 25 m kw, budujemy bez pozwolenia na budowę. Ten przepis ułatwia znacząco stawianie budynków gospodarczych i garaży na naszych działkach. Nie dziwi zatem fakt, że obecnie takie rodzaje budowli jak garaże, pomieszczenia gospodarcze, kontenery magazynowe i gospodarcze, które nie wymagają w/w pozwolenia, są niezwykle popularne i poszukiwane przez klientów.
 
Oferta garaży na rynku jest bardzo szeroka, większość z nich to metalowe wersje to szybkiego montażu. Jaki zatem garaż wybrać jeśli podczas budowy domu nie zbudowaliśmy garażu przybudowanego do budynku albo wolnostojącego murowanego ?
 
Tak jak napisane wcześniej, metalowe garaże wykonane z blachy trapezowej, ocynkowanej są popularne ze względu na swoją cenę a także szeroką ofertę. Cieszą się ogólnie dobrą opinią klientów ale często ich estetyka, delikatnie mówiąc nie współgra z elewacją domu. Nie mówiąc o hałasie podczas deszczu, które powodują, garaże metalowe potrzebują solidnego uziemienia o którym często się zapomina.
 
Interesującą alternatywą dla bardziej wymagających klientów są prefabrykowane garaże drewniane do samodzielnego montażu.
Składają się one z :
- ramy z profilu wraz z wypełnieniem z desek impregnowanych ciśnieniowo
- dachu z blachodachówki lub dachówki bitumicznej
 
Prefabrykowane drewniane garaże do samodzielnego montażu mają jednak wiele korzyści i przewag nad metalowymi:
- wyglądają znacznie ładniej
- są cieplejsze
- impregnaty mają szeroki zakres kolorystyczny więc łatwiej je dopasować do elewacji domu
Co ciekawe, stosujemy do budowy garaży desko o grubości min 27 mm, które są nie tylko ciepłe i trwałe ale też po wstawieniu okien, możemy nasz garaż z łatwością przerobić na pomieszczenie gospodarcze lub nawet domek dla gości !

Oferowane przez nasz garaże do własnego montażu, dostarczamy w różnych wielkościach oraz kolorach odeskowania oraz dachówek. Do wyboru są różne wersje drzwi garażowych od drewnianych po automatyczne uchylne
 
Trzeba też pamiętać też że drewno jest ekologicznym materiałem budowlanym, co ciekawe w przeciwieństwie do garaży metalowych łatwo je przebarwić na inny kolor, a ewentualne szkody elewacji szybko możemy tani uzupełnić. W przypadku garazy metalowych, uszkodzenia mechaniczne to gwarancja korozji a zmiany w elewacji i jej kolorystyce są bardzo kosztowne.
 
Prefabrykowany garaż drewniany, stawia się we własnym zakresie w zaledwie parę godzin w 2-3 osoby. Więc czas i koszt montażu jest minimalny !

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij