ogrodzenia - konstrukcje stalowe - wiaty - szklarnie

  • pl
  • en
Facebook Twitter Facebook
Domki ogrodowe narzędziowe nowe przepisy
12.10.2020

Domki ogrodowe narzędziowe nowe przepisy

Do powierzchni 35 m2 nowe przepisy prawa budowlanego nie wymagają projektu i pozwolenia na budowę. Dlatego wszelkie budynki małej architektury ogrodowej jak altany czy domki narzędziowe można stawiać bez skomplikowanych procedur.

Nasza firma oferuje montaż, projektowanie oraz wykonawstwo szeroko pojętych domków ogrodowych, narzędziowych, garaży w technologii stalowej, drewnianej a także mieszanej.

Każda z w/w technologii budowy budowli małej architektury przydomowej ma swoje zalety i wady:

Domki i garaże metalowe - stalowe

Według opinii naszych klientów i wielu użytkownikow trwałe i solidne. Stosujemy odpowiednio grube i powlekane blachy, konstrukcja stalowa ze specjalnie wzmiacnianych profili jest solidna. Zaletą jest szybki montaż, wadą dla niektórych wygląd- nie zawsze pasują do architektury domu. Chociaż, obecnie stosowane blachy drewnopodobne naprawdę wyglądają solidnie - znacznie lepiej niż garaże ze stali ocynkowanej.

Domki narządziowe, wiaty i zadaszenia - z drewna

Wyglądają lepiej niż drewniane ale wymagają odpowiedniej impregnacji i konserwacji. Jest wiele wariantów takich budowli ale generalnie drewno jest szybsze w obróce, późniejsza rozbudowa lub modyfikacjia bryły jest prostsza niż w przypadku konstrukcji stalowych.

Garaże, domy drewniane w konstrukcji stalowe - typ mieszany

Dla użytkowników, którzy bardziej ufają konstrukcjom stalowym, solidnie spawanym ale nie chcących rezygnować z uroku drewna - oferujemy budowle w konstrukcji mieszanej lub tzw hybrydowej. Szkielet garażu lub domku jest stalowy, a poszycie ścian bocznych z drewna, dach zaś z blachodachówki. Taka konstrukcja jest mocniejsza i bardziej solidna niż drewniana i nie wymaga stałej konserwacji.

Warto pamiętać o nowych przepisach dotyczących energooszczędności

Nowe przepisy energooszczędności domu praktycznie eliminują domy z bala z rynku. Tylko domy i budowle szkieletowe odpowiednio ocieplone mogą znależć zastosowanie. Z początkiem 2021 roku mają zacząć obowiązywać nowe warunki techniczne, jakim będą musiały odpowiadać budynki i ich usytuowanie – WT 2021. Dotyczą one przede wszystkim energooszczędności przegród zewnętrznych budynków i zaostrzą przepisy dotyczące współczynnika przenikania ciepła U poszczególnych przegród. Od 2021 roku współczynnik ten nie będzie mógł przekraczać poziomów:

  • 0,20 W/(m²·K) dla ścian zewnętrznych,
  • 0,30 W/(m²·K) dla podłóg na gruncie,
  • 0,18 W/(m²·K) dla dachu i stropodachu oraz stropu pod poddaszem nieogrzewanym,
  • 1,1 W/(m²·K) w przypadku okien pionowych,
  • 1,3 W/(m²·K) w przypadku okien połaciowych,
  • 1,5 W/(m²·K) w przypadku drzwi zewnętrznych.
 
Nasza firma oferuje usługi stolarskie, wykonawstwo pod projekt klienta lub gotowy różnych budowli ogrodowych w tym domków narzędziowych, wiat, zadaszeń np basenu, garaże itp.
 
Obsługujemy region województwa warmińsko mazurskiego, mazowieckiego i kujawsko pomorskiego m.in miejscowości:
 
Warszawa, Płock, Ciechanów, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Sochaczew, Grodzisk Mazowiecki, Płońsk, Toruń, Włocławek, Bydgoszcz, Grudziądz, Iława, Ostróda, Olsztyn, Szczytno, Ełk, Mrągowo, Giżycko, Olsztynek.
 
Obsługujemy domy całoroczne a także letniskowe. Oferujemy nie tylko tani i szybki montaż ale też pomoc w doborze najlepszej technologii i rozwiązań dla klientów. 

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij