ogrodzenia - konstrukcje stalowe - wiaty - szklarnie

  • pl
  • en
Facebook Twitter Facebook
Carporty fotowoltaiczne - darmowe ładowanie auta elektrycznego
01.04.2020

Carporty fotowoltaiczne - darmowe ładowanie auta elektrycznego

Zgodnie z nowymi warunkami dotacji na zestawy fotowoltaiczne, panele solarne pv możemy montować już nie tylko na dachach domów ale budynków gospodarczych. Umożliwia to montaż też modułów fotowoltaicznych na wiatach i zadaszeniach do aut i maszyn. Nasza firma oferuje i produkuje takie rozwiązania !

Oferowane rozwiązania i projekty bazują na wielokrotności ilości stanowisk pod samochód osobowy. Jedno stanowisko może dostarczyć niemal 2 kWel i odpowiednio mnożąc liczbę stanowisk pomnażamy uzysk energii elektrycznej z dachu.

Rachuek jest prosty - dwustanowiskowy caport - czyli zadaszenie / wiata dwustanowiskowa daje już prawie 4 kWel co może nam kompensować moc pieca na prąd, pomp ciepła albo terminala ładowania samochodu elektrycznego. Jeśli mówimy o carportach wielostanowiskowych to zadaszenie przemysłowe pod 16 aut może nam dać nam 30 kWel i zacząć na siebie zarabiać praktycznie następnego dnia po montażu.

Oczywiście konstrukcja carportu jest zależna od obciążenia dachu, rodzaju posadowienia a także strefy klimatycznej w której jest montowany. Co ciekawe, takie carpoty można kupić w leasingu - gdyż nie są trwale związane z gruntem i wówczas taka konstrukcja zarabia na swoje finansowanie.

Carport z modułami fotowoltaicznymi nie jest zupełnie nową ofertą na rynku. W Polsce dopiero zdobywa popularność ale w Niemczech, Włoszech czy Austrii już dawno wykorzystuje się wiaty na auta w celach zabudowy paneli PV. Tak jak pisaliśmy wcześniej, konstrukcja wiaty nie jest trwale związana z gruntem i można ją w czasie rozbudować albo przenieść w inne miejsce.

Nasz serwis internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij